דף הבית / בימה לבית כנסת
בימה לבית כנסת

בימה לבית כנסת

בימה לבית כנסת

היא בולטת מאד בכל בית כנסת, ולמעשה, נחשבת גם לאלמנט חשוב מאד בו. כאשר מדברים על בימה לבית כנסת מתכוונים לאותו מבנה מיוחד, או כמעין שולחן, המשמש להנחת ספר התורה בזמן קריאתו. בקרב עדות המזרח משמשות במות לבית כנסת כעמוד תפילה, ולכן פעמים רבות, מכונות גם "תיבה" והן בדרך כלל עשויות משיש מסוגנן, מעץ או משילוב בין כמה חומרי גלם שיחד יוצרים מראה מושלם.

במרבית בתי כנסת תיבה לספר תורה הינה בעלת צורה מרובעת, גבוהה יותר מהרצפה. בדרך כלל ישנן שלוש מדרגות המובילות אליה, כאשר המקסימום המקובל, לפי ספר הזוהר, הן 6 במספר. משתמשים בבימה זו כדי להניח את ספר התורה, כאמור, בזמן קריאת התורה, ולצד זאת יש לה שימושים נוספים, משניים, כמו הקפתה בחג הסוכות, הקפתה יחד עם ספרי התורה בזמן שמחת תורה וגם בראש השנה במסגרת עמידת ה"בעל תקוע".

שילוב בין איכות גבוהה לסטייל

ניתן כיום לייצר ולעצב במות יפהפיות לבית כנסת המתבססות על מוטיבים ייחודיים. במות אלו עשויות מלבני עץ, שעליהן גילופים מיוחדים. הבמות מקבלות מקום של כבוד בבית הכנסת עצמו והן בהחלט מושכות את העין ואת תשומת הלב. על המלאכה אחראיים אנשי מקצוע מיומנים, המכירים היטב את הצרכים הקיימים ויודעים כיצד לעצב ולייצר בימה בעיצוב מיוחד. מכיוון שמדובר ברהיט חשוב מאד בבית הכנסת המשמש, בין היתר כאלמנט דקורטיבי ושימושי מאד, חשוב מאד להקפיד על עיצובו המתאים ולתת דגש על חומרי גלם איכותיים.

מגוון דגמי הבימות הוא רב ואפשר להתאים באופן נקודתי ומיוחד את הבימה לבית הכנסת עצמו. כל זאת, תוך התייחסות לכלל האלמנטים שבו, לאופי, לסגנון וגם למבקרים בו. כל אלה יחד הם אלה שיוצרים את אותה אווירה, הייחודית למקום ואת אותה קדושה האופפת אותו. עבודת העיצוב והייצור נעשית בשלבים, כאשר השלב הסופי המסכם הוא שלב הצבתה בבית הכנסת בתום העבודה.

מעוניינים לשלב בימה מיוחדת ומסוגננת בבית הכנסת? שלוח היא הכתובת המתאימה. לפרטים אודות הבימות שלנו, לחצו כאן, ולקבלת מענה טלפוני לכל שאלה, התקשרו אלינו למספר 02-5383729. נשמח לעמוד לרשותכם.