דף הבית / נר התמיד
נר התמיד

נר התמיד

האור והנר – מוטיב מרכזי ביהדות

נושא הנרות והאור תופס חלק גדול ביהדות, במסורת ובמצוות. זהו חלק משמעותי מאוד עד שממש קשה לדמיין את היהדות ללא נרות. אנו משתמשים בהם לעיתים קרובות למגוון מטרות. האור מסמל את הדרך, את בחירת הטוב על פני הרע, מסמל את נשמתו של האדם. האור בהקשר של נשמת האדם  מבוסס על המחשבה המנחמת שבאה לידי ביטוי במשלי כי "רוח החיים של האדם היא מנורת השם".


נרות משמשים ככלי קדוש למגוון טקסים וסמלים והמרכזים שבהם הם נרות השבת כמובן, נרות חנוכה ונרות זיכרון. נרות זיכרון משוחרר אור במשך שעות ארוכות, כדי להזכיר את אורו של קרוב משפחה, אדם קרוב ויקר או צדיק. בפתח יום הכיפורים וימי זיכרון נהוג זה מכבר שהיהודים מדליקים נר זיכרון כדי לכבד את זכר הנופלים, ובמהלך שבוע השבעה (אבל), נר בודד, בוער זמן רב, מאיר את החלל בחיינו שנוצר בעקבות אובדן של אדם אהוב.

היכן להשיג נרות תמיד איכותיים?

כיום רבים בוחרים להנציח ולזכור אנשים יקרים בעזרת נר התמיד, נר זה כשמו כן הוא והוא דולק תמיד. זוהי בדרך כלל מנורה יפה ומרשימה המזכירה בעיצובה נר, אור המנורה דומה לעיתים לצורת השלהבת של נר. נרות התמיד מגיעים במגוון גדלים ועיצובים, חומרי הגלם מהם עשוי נר תמיד הם הטובים ביותר – ישנם נרות בעיצובי קריסטל מרהיבים, אחרים עשויים זכוכית עם נטפים מוארים, ישנם נרות תמיד אשר ניתן לשלב אותם בשלט הנצחה או יזכור ועוד.

נרות התמיד אמורים לדלוק תמיד ולכן חשוב לרכוש אותם ממקום מוכר ובעל ניסיון ומוניטין. מומחים בתחום ידעו לייעץ לכן וגם להוסיף לנר שלט או חריטה והקדשה בהתאמה אישית.

רוצים להנציח אנשים חשובים ותוהים איך לעשות את זה? חברת שילוח, עם וותק של יותר מחמישה עשורים בתחום, היא הכתובת הנכונה. שילוח מפעלי הנצחה מתמחה בעיצוב שלטי הנצחה, שלט זיכרון ונרות תמיד מרהיבים, עם תאורת לדים מרשימה. ניתן לייצר ולהזמין חריטות והקדשות בהתאמה אישית. לסקירת כלל השירותים והמוצרים המוצעים על ידה, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, התקשרו ל – 02-5383729